Zabydlení na Bali

DCIM100GOPROGOPR0929.

Na Bali jsme přiletěli skoro přesně o půlnoci. Byla krásná, letní noc a ten pocit, když se dostanete z letiště ven a víte, že nejedete jenom na prázdniny, ale na jak dlouho budete chtít? Tak ten je doopravdy k nezaplacení. Byli jsme konečně tady a všechno mohlo začít!

A taky začalo.

Hned ráno jsme zasedli k počítači a počali komunikaci s realitkami. O bydlení pro nás jsme měli celkem jasnou představu – něco menšího, nejlépe 3+1, rozhodně s bazénem a zahradou. Domek akorát tak pro nás, sem tam vezmeme hosty, sem tam přijede návštěva. O místě jsme byli rozhodnutí – bude to Canggu. Hledali jsme a pátrali, chodili na prohlídky a telefonovali. Od rána do večera, přibližně týden. Mezi tím nám z Čech chodila spousta zpráv typu:

,,Kde máte nějaký fotky??? Asi jste furt v moři a nenosíte foťák, to je jasný…“ nebo ,,Tak cooo? Co děláte? Relaxujete, že jo…tak hezky odpočívejte! Jo a foťte! Hlavně všechno foťte!“ Vyfotit jsme bývali mohli akorát tak hotelovej pokoj.

Ale abych se vrátila k hledání domu. Viděli jsme jich za ten týden doopravdy hodně. Vlastně jsme viděli asi všechny domy v okolí, které byly toho času k mání. A byly krásné. ALE. Ani jeden neměl pořádnou zahradu! A tu já jsem fakt chtěla. Nestěhujeme se z Prahy, abychom pak neměli zahradu, že jo. Začínali jsme být už trochu zoufalí (já hysterická), když nám najednou přišla poslední nabídka. Byla trochu nad náš budget ale za kouknutí přece nic nedáme. Ráno jsme přijeli na místo srazu a náš agent? Nikde. Hm, výborně…takže zase nic. Asi si to rozmyslel. Vrátili jsme se do hotelu. Otrávenost level 164372. Za chvíli telefon – omlouval se, že zaspal a jestli můžeme přijet znova. Profesionální to zrovna není, ale holt Bali-style je trošku uvolněnější. Sice mírně neochotně, ale vrátili jsme se a on nám dům ukázal.

A BYL TO ON! Přesně TEN dům!

S velikou a krásnou zahradou, největším bazénem ze všech a že je 5+1? Tak je trochu větší, než jsme původně chtěli no…s tím už si nějak poradíme (a dneska jsme za to šťastní!!). Na ceně jsme se taky nakonec dohodli a tak bylo rozhodnuto. Máme dům! O pár dní později jsme se nastěhovali a začali, místo všemi očekávaných dovolenkových radovánek, malovat a uklízet tenhle obří barák. Trvalo to týden. Balijský styl úklidu je totiž řekněme ,,chatařský“ a tak byl generální úklid doopravdy na dlouhý lokte. Pak už stačilo jenom doladit detaily, vychytat mouchy, které má asi každý dům staršího data (a že to byla legrace, k tomu se někdy dostanu) a sehnat zahradníka na posekání asi půlmetrové trávy na zahradě (sekačku nemáme a stejně by se to asi ani nedalo). Byl to oříšek, ale o přístupu k práci na Bali vám povím zase někdy jindy.

Březen se chýlil ke konci a my byli konečně se vším hotoví. Pro 2 je takovej barák, uznejte, přece jen trochu moc a nám začalo být jasné, že můžeme brát hostů víc, než bylo původně v plánu.

A tak vznikl Good Mood House !

A je super! A jezdí nám samí skvělí hosté a je to fakt zábava a navíc tak inspirující… A vůbec – přijeďte taky!

Klára

 

 

2 thoughts on “Zabydlení na Bali

  1. Tohle je celkem všeobecné, nemůžetenapsat kolik to cca stojít takový dům? Popřípadě menší.. zjišťovala jsem si, že na Bali cizinci nemohou nic vlastnit, tak mě zajímá. jak jste to udělali? A jak si na Bali vyděláváte, když přítel byl donedávna student. Diky za odpověď

    To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s