Když zahřmí v ráji

Bali je překrásné místo, s báječnou atmosférou. Bali je vážně plné skvělých lidí. To je jisté. Někdy se ale i v tomhle ,,skororáji“ samozřejmě stane nějaká ta nepříjemnost…né že né. O jedné takové nedávné, vám budu dneska vyprávět.

Potřebovala jsem v úterý děsně nutně něco nafotit na pláži. Děsně nutně a taky teď hned. Pochopitelně. Chtěla jsem si taky být jistá, že výsledek bude stát za to. No a protože ani já, ani Kuba nejsme žádní fotografové, jednou jedinkrát jsem s sebou na tu pláž vzala noťas (jako že se na fotky hned podíváme a případně nafotíme znova a líp). Neměla jsem z toho, pravda, úplně nejlepší pocit..

Kdo by ale dával na instinkty, že ?

A tak jsme s noťasem (a další výbavou v batohu), vyrazili na jednu blízkou pláž, která je taková méně frekventovaná, bývá tam vždycky jen pár rybářů a maximálně několik kolemjdoucích. Sice tam nikdy nechodíme, ale tentokrát se nám hodila.

Na pláži nikdo, počasí přeje. Ideální podmínky. Tudíž fotíme, tvoříme…v mezičase občas zkontrolujeme batoh, je přece jen 10 m od nás. A hlavně jak vám povídám, nikde nikdo kolem. A jak si tak fotíme, tak najednou koukáme, že už ty fotky nemáme tak nějak kam nahrát! Batoh v pytli. A komplet výbava s ním.

Říkáte si hloupá, začátečnická chyba? Mít věci vždycky v zorném úhlu je základ? Že to ví každý? Ví. A my taky. Všechny o tom informujeme. Tentokrát jsme ale zkrátka v zápalu tvorby zapomněli na ostražitost. Pozdě bycha honit. Vyrážíme na policejní stanici. Posílají pro překladatele. Vrátíme se s překladatelem – naším kamarádem z Francie, který na Bali žije už dlouho a indonésky mluví perfektně. Nestačí. Překladatel musí být jedině pravý Indonésan. Přijíždíme druhý den i s kamarádkou z Jávy. To už by šlo. Následuje dotaz, zda si jdeme jen pro potvrzení pro pojišťovnu, či máme i zájem o vyšetření celé situace. Varinta B se nám líbí víc. Je nám ale sděleno, že nemáme-li videozáznam či fotografii pachatele, je vlastně pátrání nemožné. Takže znova: ,,Máte zájem o doklad pro pojišťovnu nebo též o vyšetřování?“. OK, takže doklad. Přichází klasická administrativa a vyplnění formuláře. I u toho se ale můžete pobavít, jste-li zrovna na Bali! Vyplníte klasické údaje jako: jméno, příjmení, adresa, kde se celá věc stala, o co jste přišli a podobně. Na tom by nebylo nic zvláštního. Na závěr však na vás čeká kolonka s dotazem ,,proč?“. No…a to je podle mě dobrá otázka! Vlastně bych i řekla otázka roku:).

A tak přátelé, ať už cestujete kamkoliv…

Neobracejte se zády! K nikomu a ničemu. A hlavně ne k batohu:).

 

P.S. Nezapomínejte věřit vlastní intuici. Ta kolikrát funguje líp, než všechny alarmy světa. A když už se nedej bože něco takového přihodí, vězte, že když nejde o zdraví, tak jde o…vy víte o co!

Klára

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s