Zasloužená dovolená!

Zasloužíme si výlet! Už několik týdnů jsme nosili tuhle myšlenku v hlavě. Chceme někam na krátkou dovolenou a co je důležité – tentokrát jen ve dvou. Sem tam zkrátka člověk potřebuje nějakou tu chvíli a zážitek jen sám pro sebe. Však to znáte.

V týdnu nám osud přál. Nečekali jsme žádné nové hosty ani extra důležité úkoly a tak jsme se rozhodli vyrazit na dva dny na sousední ostrůvek Lembongan. Z Bali je to jen půl hodiny lodí a čeká na vás úžasná šnorchlovačka. Když máte štěstí, potkáte dokonce i mantu nebo měsíčníka (né sice toho z pohádky o Večernici, ale i tenhle je dost zvláštní. Měsíčník je ryba. Divná, obrovská a krásná.)! Můžete taky skákat z útesu do moře, zajet si na výlet na vedlejší ostrůvek a nebo se jen tak povalovat na pláži. Prostě paráda. Přesně tohle potřebujeme. Tohle a hlavně klid.

Jak už ale asi očekáváte, neproběhlo to všechno až tak, jak jsme plánovali. To bychom totiž snad ani nebyli my. A tak poslouchejte, co všechno se nám dvěma dokáže stát místo plánované ,,klidné“ dovolené. Za dva dny čitého času.

Začalo to hned ráno. Taxikář se cestou k nám významně zdržel v zácpě a potom nás omylem vysadil na špatné pláži. Ranní loď jsme nestihli. Nevadí. Na začátku cesty je každý učiněný optimista a jen tak něco ho nerozhodí. Další loď měla asi hodinu zpoždění. Stane se. Co už trochu vadilo byl důvod zpoždění, jasný hned při prvním pohledu na moře. Jindy velmi klidné, dneska házelo vlny přes celou pláž.

Začíná vzájemné uklidňování ve stylu ,,to bude dobrý“.

Po pár metrech jízdy víte, že to moc dobrý nebude. Je to docela síla. Lidi křičí nebo jim je blbě, posádka se směje. Tedy kromě kapitána. Ten se nesměje vůbec. Řídíc loď se různě vyklání z okýnka, protože má podle všeho nejhorší mořskou nemoc ze všech a vypadá, že každou chvíli omdlí. Když mu je chvíli líp, píše SMSky. Někteří cestující začínají nabízet, že budou řídit.

Naštěstí se blížíme k našemu přístavu. Osazenstvo začne, s vidinou brzkého zakotvení, švitořit a vtipkovat. Smích přejde. Vlny jsou tu tak obrovské, že zakotvit tu nelze. Kapitán počne objíždět ostrov a kotvíme na druhé straně. Konečně. Uf. Nebudu vám vyprávět, že jsem si celkem oddychla. Půjčujeme si motorku a vyrážíme do hotelu. Dost brzo zjišťujeme, že motorka má tlumiče úplně v pytli a brzdy jsou taky ve zvláštním stavu. No, nevadí. Maličkost. V hotelu jsme kolem třetí odpolední, chceme si dát rychlou sprchu a něco podniknout. Neteče voda.

Jde na mě hysterie.

Kuba zachraňuje situaci a vyveze nás na plavbu po řece mezi mangrovy. Krása. Úplný National Geographic. Pak už nás čeká jen večeře při západu slunce – romantika jak má být. Po večeři je čas na návrat do hotelu a tak skvěle naladění startujeme motorku. Nesvítí světla. Na cestu si svítíme telefonem. Představte si tu scénku…

Ráno bychom rádi na šnorchlovačku. Vlny ale mají 5-7 m. Nikdo nechce na vodu ani za zlatý prase. Co už. Příroda je příroda, nedá se nic dělat. Jedeme se tedy podívat, jak to vypadá se skoky do moře z útesu. Větší vlny jsem v životě neviděla. Jeden skok by člověk určitě zvládl..ale jak říkám..jeden.

I variantu C samozřejmě máme.

Jedeme na průzkum ostrůvku. Příroda je krásná, nikde ani noha. O turistu skoro nezavadíš. Skvělé! Co je tu ale vážně pekelné, jsou cesty. Na skútru skoro bez tlumičů vyloženě extra speciální zážitek. Jedete taky pořád hodně do kopce. Díky tomu v půlce dojde benzín. Ideální stav… Naštěstí nás místní obdarovali a my se rozhodli jet radši už jen na oběd a na pláž.

Cestou je nutné přejet přes takový hodně úzký mostík, kde se sotva vyhnou dvě motorky. Že jsme jednu potkali, je asi jasné. Nebyl by to problék, kdyby Kuba počítal s faktem, že sedím za ním a že jsem širší. Dobrosrdečně najel až k zábradlí, aby uhnul protijedoucímu motocyklu. Mám sedřený všechny prsty na noze a naražený koleno.

Po rychlém obědě jedeme nakonec ještě na jeden útes, kde se vlny krásně tříští a pěna stříká metry vysoko. Dneska obzvlášť! Podívaná je to úchvatná a tak chci foto. Stoupnu si zády k moři. Kuba se tváří nadšeně, jakože to bude boží fotka. Pak už jen vidím, jak mu tuhne úsměv, otáčí se a prchá. Vlna mě spláchla vcelku slušně. Divila jsem se se smíchem, že mě tam nechal jen tak živlu napospas. Odvětil, že měl strach o foťák a věděl, že já budu v pohodě. Chlapi…

V hotelu, kde vůbec nefunguje wifi (ikdyž jsme ho vybírali kvůli ,,very good wifi in all rooms“), si dáme pár koktejlů a rychle se připojujeme na internet v mobilu. Dozvídáme se, že proběhla 4 velmi silná zemětřesení v okolí a jsme aktuálně v Tsunami ohrožení. Což vysvětluje ty nezvykle obří vlny.

Trochu panika.

Uklidníme se, dáme rychlou ale krásnou večeři s výhledem na sopku, stahuju aplikaci ,,Tsunami Alarm“ a jdeme spát. Ráno je neobyčejně fajn. Vlna nepřišla. Nebezpečí je zažehnáno a moře je úplně klidné. Já jsem tím pádem taky úplně klidná. V přístavu vracíme motorku a zjišťujeme, že světla celou dobu fungují, jen se jinak zapínají. Hmmm…ok.

Čekáte, že už je to všechno? Kdepak.

V lodi sedíme vzadu. Motory příšerně smrdí benzínem. Půlce osazenstva je nevolno. Dvě řady před námi sedí taková malá, roztomilá holčička s tatínkem. Z benzínového odéru a houpání vln se jí udělá pěkně blbě. Tatínkovi je blbě zase z ní. Otevírá okénko a zvrací z lodi. Přichází vlna. Tatínek pravděpodobně nevyniká ve fyzice, uhýbá vlně, naklání se zpět do lodi a díky větru ,,ohazuje“ všechno, co je za ním.

Jo, včetně nás…

Tak taková byla naše dovolená. A chcete něco vědět? Bylo to super. Klidu jsme si sice zrovna neužili, ale zato jsme se hrozně nasmáli. Chvílemi jsme si fakt připadali jako v nějaké reality show s ,,kdo přežije“ tématikou, ale zážitky jsou to nezapomenutelné. Nemohli jsme sice na šnorchlovačku, ale pohled na ty vlny byl naprosto úchvatný. Jejich síla byla neuvěřitelná. Nešla wifi a proto jsme ani nemohli řešit cokoliv pracovního. Co víc si ve volnu přát. ,,Nesvítilo“ světlo a tak byla i obyčejná cesta domů vlastně celkem dobrodružství.

A takhle my to máme vlastně pořád a se vším. Nic nejde podle plánu. Zásadně. Občas to může být mírně frustrující ale taky se díky tomu nikdy nenudíme. Jsme pořád nějakej zážitek. A to je potom, přátelé, ten život vlastně tak nějak opravdovej. Opravdovej a krásnej.

 

Klára

 

4 thoughts on “Zasloužená dovolená!

  1. Opravdu krásné zážitky z vaši2denni dovolené to jste si tedy užili a zažili, hlavné že to dobře dopadlo! Přeji vám ještě mnoho krásných a nezapomenutelnych chvil a dní, o kterých jistě zase Klarko napíšeš. Vše je moc pěkné, bab.,

    To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s