Když nevíte co by, najdete to v…Kambodže!

Život je srandista a člověk je někdy nenapravitelnej. Nenapravitelnej snílek, nenapravitelnej romantik a nebo třeba nenapravitelnej blb. Nejsem výjimka. Já jsem totiž, přátelé, mistryně světa v plánování. Prostě nenapravitelnej plánovač. Moje pětiletky ale život, toho praštěnýho srandistu, očividně vůbec nezajímají. A tak jsem se skoro z ničehož nic, místo v páru na Bali, octla úplně sama v Kambodže. A jak že to? Nu, to máte tak..

Jak jsem už říkala, jsem životní plánovač. Měsíce dopředu mám plán, kdy přesně jet do Čech a když jsem v Čechách, tak kdy kam na návštěvu a kdy jít třeba na drink. Dlouho dopředu si plánuju doktory, kadeřnici a pomalu i kdy jít nakoupit. Kam bych ráda cestovala, mám aktuálně naplánováno skoro na rok dopředu. Plánuju si osobní věci a pochopitelně (a asi nejvíc) si plánuju práci. Možná vám to přijde děsný, ale většinou to dost dobře funguje. Většinou.

Taky jsem totiž říkala, že osud je srandista. A někdy i pěkně škodolibej. A tak se rozhodl, že klidu bylo dost a chce to změnu. A že prej bude nejlepší, když už na ty plány nebudeme dva, ale jeden a jeden. Aspoň na chvíli. No co vám budu povídat, byl to šok. Pro plánovače, jako jsem já, řekla bych přímo děsnej šok. Rozumějte, tohle není jen tak. Veškerý životní plány z ničehož nic v pr…v pytli! Nevíte co bude dál, kudy a kam máte jít a co dělat. Tohle vyžadovalo opravdový rozdejchání, který taky proběhlo. A pak přišel jeden zásadní moment. Najednou to zkrátka chtělo akci. Neplánovanou. Takovou, jakou v koutku duše miluje každej opravdovej plánovač ze všeho nejvíc, ale obyčejně se jí hrozně bojí udělat. Chtělo to akci spontánní.

A tak jsem moc nepřemýšlela a koupila letenku do Kambodži. Proč zrovna do Kambodži? Proč ne..:)))

Určitě si říkáte, jestli jsem se nebála. Bez nikoho, do úplně cizí země a navíc sama holka. A víte co? Bála. Bála ale taky jsem se těšila. A to bylo v tu chvíli silnější. Dobrodruh, obyčejně dobře schovanej pod naším známým plánovačem, vystrčil drápky. A díky bohu za to. Všechna ,,co by“ a ,,kdyby“ jsem nechala doma a vyrazila. A víte co?  Je to skvělý! Na sólo cestách vnímáte okolí úplně jinak a ono zase vnímá jinak vás. Na sólo cestách můžete být zcela spontánní. Na sólo cestách je to totiž jenom o vás a pro vás. Na sólo cestách jste úplně svobodní. A to by měl zažít každej. Aspoň jednou. Aspoň na chvíli.

A tak když nevíte co by, nehledejte v OBI…vyražte sami na cesty! Třeba do Kambodži.

P.S. A kdybych měla zhodnotit, jestli je lepší cestovat sama nebo s někým? Ani jedno, ani druhý. Oboje je krásný. A úplně nejlíp na střídačku!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s